O sobie samym

„Malarstwo to moja największa pasja w życiu. Maluję od 1975 roku a rysuję od małego. Zaczynałem od kopiowania mistrzów i malowania swoich martwych natur, namalowałem ich sporo i nie ukrywam że robiłem to z powodzeniem.

Zawsze jednak marzyłem by malować, tak jak mój ulubiony malarz Vincent van Gogh, w plenerze. Początki były bardzo trudne i nieudane ale nie zrażałem się i uparcie pracował nad tym problemem.

Do wszystkiego dochodziłem sam aż wreszcie po czterech latach nastąpił zwrot (zmarł mój brat Jerzy), było to jeszcze przed pierwszym plenerem malarskim w Bobolicach zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Koszalinie.

Po plenerze, który miał miejsce latem 1980 roku i który wiele mi dał w dalszej drodze artystycznej, wiele zmieniło się w mojej twórczości. Tego samego roku wziąłem udział w konkursie artystów nieprofesjonalnych w Koszalinie uzyskując pierwszą nagrodę.

Z reguły malowałem obrazy olejne dopiero w latach 1988 – 90 zająłem się akwarelą by zarzucić ich malowanie aż do tego roku. W tym roku malowałem tylko akwarele, powstało ich 24.

Moje prace plenerowe przedstawiają okolice mojego miejsca zamieszkania.”